Buradasın: Klima Dünya Turu Yapan Klima

Dünya Turu Yapan Klima

Öğretmen sınıfın klimasının kumandasının sınıftan çıkmayacağını tembihledi. Öğrencilerden teki dünya turuna çıkarken klimayıda yanında aldı götürdü. Her gittiği yerde sı nıfta mahkum kalan klima ile birlikte selfie çekildi.

Bugüne kadar ABD, Brezilya, İspanya, Almanya ve Dubai’de fotoğrafları çekilen klima kumandası adına oluşturulan sosyal medya hesabı binlerce takipçiye ulaştı. ‘102 Nolu’ sınıfa ait kumanda için Instagram hesabı açan öğrenci, gittiği ülkelerde kumandanın fotoğrafını çekip sayfada paylaştı. Açtığı Instagram hesabında; Sınıftan çıkmam yasaktı. Şimdi ise dünyayı turluyorum” ifadeleri yer alıyor. Yaklaşık 9 bin takipçisi bulunan klima kumandası geçen ocak ayından bu yana dünyayı dolaşırken, klimanın ait olduğu dershane ise geçen şubat ayında kapatıldı. Klima kumandasını dünya turuna çıkaran ve son olarak ABD’de kumandanın fotoğraflarını çeken kız, DHA muhabirinin sorularına ‘klimakumandasi’ adlı Instagram hesabından yanıt verdi. Adını açıklamak istemeyen kız, üniversiteye hazırlandığını belirtirken klima kumandasını seyahat amaçlı çıktığı dünya turunda yanında götürdüğünü söyledi.

Tepkilere sevindiğini ve amacının insanları güldürüp mutlu etmek olduğunu aktaran genç kız, bu amaca ulaştığı için çok mutlu olduğunu kaydetti.Kumandanın sınıftan çıkmasına izin vermeyen öğretmeniyle henüz hiç doğrudan iletişim kurmadığını vurgulayan kız, “Öğretmenlerimin konudan haberi varmış. Hatta çok sevinmişler. Ben de tepkilere çok seviniyorum” dedi. Klima kumandasının dünya turuna devam edeceğini vurgulayan kız, “Bundan sonra kumandayı nice ülkeler bekliyor. Ben Fethiye’ye döneceğim ancak klima kumandası seyahatine devam edecek.Aslında biz tek kişi de değiliz. Bundan böyle kumandayı tek el gezdirmeyecek” diye konuştu.